Prvenstvo hrvatske za starije dječake u grčko-rimskom stilu 2016. godine, koje je održano u 2. travnja 2016. godine, u Zagrebu, a okupilo je 76 najboljih hrvača iz 16 hrvatskih klubova.

U iznimno zahtjevnim borbama  Ivan Brezović u kategoriji 73 kg, nakon dvije dobivene borbe, izgubio je u finalnoj borbi bodovno 11:10, te je osvojio srebrno odličje. Luka Prihistal, u kategoriji 59 kg plasirao se na treće mjesto, te osvojio brončanu medalju.

Obojica bistranskih hrvača osim u svojem uzrastu  starijih dječaka, unazad tri mjeseca natječu se i u uzrastu kadeta kao najmlađi borci. Prije samog Prvenstva hrvatske, sudjelovali su na Međunarodnom turniru „Zlatni pijetao“, gdje je Brezović osvojio zlato, dok je na Prvenstvu hrvatske za kadete osvojio peto mjesto, a Luka prvo.

Ispred hrvača još je Prvenstvo države u slobodnom stilu hrvanja u uzrastu starijih dječaka i kadetskom, gdje se nadaju dobrom plasmanu.