U 23. kolu Treće HNL Središte nogometaši Bistre su gostovali kod zagrebačkog Maksimira, od kojeg su pretrpjeli novi poraz, rezultatom 3 : 2. Iako je Bistra od 18. minute igrala s igračem manje domaćin je do pobjede došao tek pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Nakon novog poraza, Bistra se nalazi na 11. mjestu natjecateljske ljestvice s osvojenih 27 bodova.
Već sutra, u srijedu, pred Bistrom je nova važna utakmica u kojoj u Bistru dolazi posljednji Vrbovec, pa se pobjeda postavlja kao imperativ, radi odvajanja od dna ljestvice te hvatanje priključka s njezinom sredinom, a to znači i ulaskom Bistre u mirniju završnicu prvenstvene sezone.

Utakmica Biste i Vrbovca se igra s početkom u 17 sati, ali uz napomenu kako se utakmice i nadalje igraju bez prisutnosti publike.

Na slikama – detalji sa subotnje utakmice juniora Bistre i zagrebačkog Dinama, u kojoj su gosti pobijedili Bistru s visokih 6 : 0. Treba napomenuti kako je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, da bi Bistra pala u drugom poluvremenu radi pomanjkanja snage, a time i povećane dekoncentracije u obrambenim zadacima.